Pielgrzymki

Szczegóły wkrótce!

                                                                                                                    

                                                                                                                     Biuro Usług Turystycznych i Rehabilitacyjnych „ALF”
                                                                                                                     ul. Ozimska 38/2, 45-058 Opole
                                                                                                                    tel. 077/ 454-08-82, 456-41-22, fax. 077/ 453-63-22
                                                                                                                     www.alf.com.pl           e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.       

                      GRECJA – pielgrzymka „Śladami św. Pawła”

                                           Termin: 22.09 – 01.10.2017 r.  Cena: 2350 zł

1.Dzień: Spotkanie Uczestników pielgrzymki i wczesny wyjazd przez Słowację w kierunku Serbii. Przejazd obiadokolację oraz nocleg tranzytowy w hotelu na terenie Serbii.

2.Dzień: Śniadanie i wyjazd w stronę Grecji. Późnym wieczorem przyjazd do hotelu w okolice  Salonik na obiadokolację oraz nocleg.

3.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Salonik, zwiedzanie jednej z pierwszych gmin chrześcijańskich, do której św. Paweł skierował dwa listy apostolskie. Nawiedzenie kościoła św. Demetriusza – patrona miasta. Łuk Galeriusza, Rotunda, rzymska Agora, Biała Wieża. Przejazd do Kavali, gdzie spisane zostały „Dzieje Apostolskie” i skąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Wizyta w najstarszym greckim mieście Filippi – miejsce chrztu pierwszej europejskiej chrześcijanki Lidii. Starożytny Teatr, rzymskie Forum, Bazylika             i więzienie, w którym przebywał św. Paweł. Obiadokolacja, nocleg.

4.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Verii – największego miasta regionu, słynącego z około 50 świątyń XVII i XVIII – wiecznych. Również w Verii znajduje się starożytny grobowiec, udostępniony do zwiedzania w 2001 r. Wyjazd na zbocza Olimpu – spacer wzdłuż wąwozu rzeki Enipeas. Wizyta w Litohoro– uroczym miasteczku usytuowanym        u podnóża Olimpu. Obiadokolacja, nocleg.

5.Dzień: Śniadanie. Wyjazd do Aten. Zwiedzanie: Stadion Olimpijski Kalimarmaro. Wzgórze Akropolis – Partenon, Erechtejon, Świątynia Nike. Spacer do Areopagu, gdzie św. Paweł wygłosił kazanie „O nieznanym Bogu” i zyskał pierwszego nawróco- nego Dionizego Areopagitę. Przejście przez Agorę grecką i rzymską do Plaki – słynnej dzielnicy bohemy greckiej. Zmiana warty Evzonów – dzisiejszych „rycerzy greckich” przed budynkiem Parlamentu. Przejazd na obiadokolację oraz nocleg.   

6.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Koryntu, gdzie nauczał św. Paweł i gdzie powstały apostolskie „Listy do Koryntian”. Wykopaliska archeologiczne: Forum, Świątynia Apollona. Wyjazd do Nafplio – urokliwego miasteczka, pierwszej stolicy Grecji po wyzwoleniu z tureckiej niewoli. Wizyta w Mykenach – twierdzy ze słynną Lwią Bramą, Pałacem i Grobem Agamemnona. Starożytny teatr w Epidauros, który znany jest z najlepszej na świecie akustyki. Krótki przystanek nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

7.Dzień: Śniadanie. Przejazd do Delf. Zwiedzanie starożytnych Delf – Okręg Apollona, Marmara, Muzeum Delfickie w miejscu sanktuarium Apolla, znanego                          z przepowiedni Pytii. Przejazd na górę Helikon, do Ossios Lukas – X- wiecznego klasztoru pod wezwaniem św. Łukasza, jednej najokazalszych i najważniejszych świątyń średniowiecznej Grecji. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.

8.Dzień: Śniadanie. Po śniadaniu przejazd do Kalambaki, malowniczej miejscowości               u podnóża Meteorów Zwiedzanie Meteorów – słynnych bizantyjskich klasztorów zbudowanych przez mnichów na niedostępnych, przypominających maczugi skałach. Freski, ikony i inne elementy charakterystyczne dla wystroju kościoła ortodoksyjnego. Przejazd do hotelu na Riwierze olimpijskiej. Obiadokolacja. nocleg. 

9.Dzień: Śniadanie. Wyjazd w kierunku Polski. Przyjazd na obiadokolację oraz nocleg na terenie Serbii.  

10.Dzień: Śniadanie. Wyjazd do Polski. Powrót do Radomska w godzinach nocnych.

ŚWIADCZENIA zawarte w cenie:

Zakwaterowanie: 9 noclegów w hotelach *** – pokoje 2-3 osobowe z łazienkami  /

Wyżywienie: 9 obiadokolacji + 9 śniadań / Pilot na trasie przejazdu oraz w trakcie pobytu w Grecji / Przewodnik miejscowy w miejscach, gdzie nie może oprowadzać pilot / Autokar (klimatyzacja, barek, WC, dvd) / Ubezpieczenie: NW (15.000 zł),       KL (10.000 Euro), bagażu (1.000 zł) + CP (choroby przewlekłe)                                  Uwaga:Dodatkowo należy posiadać 110 Euro (płatne u pilota w autokarze). Kwota ta nie podlega rozliczeniu i obejmuje bilety wstępu do zwiedzanych obiektów, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, opłaty za miejscowych przewodników, słuchawki. Cena pielgrzymki nie obejmuje również opłat za napoje do obiadokolacji.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. 

 

Użytkownicy

Odwiedza nas 7 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top