Pielgrzymki

Pielgrzymka: Lourdes – Hiszpania

LOURDES - SARAGOSSA- MONTSERRAT - LORET DE MAR - BARCELONA - TOSSA DE MAR Termin: 07.09 – 14.09.2023 r. Cena: 4.150 zł + 160 euro

1.DZIEŃ:Zbiórka na lotnisku w Krakowie o godz.04:15. Wylot o godz.06:45. Przylot na lotnisko w Lourdes o godz.09:35. Transfer do hotelu w LOURDES. Złożenie bagaży w hotelowej przechowalni bagażów. Następnie zapoznanie się z miejscem związanym z życiem św. Bernadety Soubirous: młyn de Boly - dom rodziny Soubirous. Dziś mieści się w nim muzeum należące do sanktuarium, natomiast w budynku obok znajduje się niewielka wystawa. Przejście Drogą Krzyżową. Powrót do hotelu, zakwaterowanie. Obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w Procesji Różańcowej. Nocleg.

2.DZIEŃ:Śniadanie. Dalsze zwiedzanie LOURDES: Bazylika Niepokalanego Poczęcia – przepiękna XIX-to wieczna świątynia, mieszcząca się u stóp Pirenejów. Ta niezwykła budowla inspirowana sztuką gotycką, ze strzelistą wieżą, zdaje się wyrastać wprost ze skały, na której powstała. Wybudowano ją nad grotą, w której małej Bernadetcie ukazała się Najświętsza Panienka, Bazylika Różańcowa – wezwanie świątyni nawiązuje do Matki Bożej objawiającej się Bernadetcie Soubirous z różańcem w ręku, Grota Massabielska – z cudownym źródłem, które symbolizuje wydarzenie dotyczące dziewiątego objawienia – 25 lutego 1858 r. gdy Matka Boża powiedziała Bernadetcie, by w tym miejscu szukała źródła i napiła się z niego wody. Następnie obiadokolacja. Możliwość uczestniczenia w Procesji Różańcowej. Powrót do hotelu na nocleg.

3.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do SARAGOSSY. Zwiedzanie SARAGOSSY : Bazylika katedralna Nuestra Señora del Pilar - największa świątynia barokowa w Hiszpanii oraz jedna z najważniejszych świątyń w kraju. Uważana za pierwszą na świecie bazylikę maryjną, gdzie zachowała się kolumna, na której według tradycji, Matka Boża Maryja – żyjąca wówczas w Jerozolimie – objawiła się św. Jakubowi Apostołowi, Katedra del Salvador - budowlę charakteryzuje wiele stylów architektonicznych, od romańskiego i gotyku, poprzez renesans, aż do baroku z wpływami mauretańskimi, El Palacio de La Aljafería - jest najokazalszym obiektem mauretańskim poza granicami Andaluzji. Przejazd do hotelu w okolice Saragossy. Obiadokolacja. Nocleg.

4.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do MONTSERRAT. Zwiedzanie Sanktuarium "Czarnej Madonny". Następnie przejazd do hotelu w LLORET de MAR (Hiszpania) na Wybrzeże Costa Brava. Zakwaterowanie. Obiadokolacja.Nocleg.

5.DZIEŃ: Śniadanie. Przejazd do BARCELONY. Zwiedzanie stolicy Katalonii BARCELONY, m. in.: Casa Mila – słynny dom z falującą fasadą i Park Guell – jedno z najsłynniejszych dzieł Gaudiego, Sagrada Familia (kościół św. Rodziny wg projektu Gaudiego – najsłynniejszy zabytek Barcelony) z zewnątrz, spacer ulicami zabytkowego centrum: Las Ramblas - najsłynniejsza aleja Barcelony, pomnik Kolumba, Barrio Gotico. Powrót do hotelu na obiadokolację oraz nocleg.

6.DZIEŃ:Śniadanie. Całodzienny pobyt w LLORET de MAR. Zażywanie kąpieli wodnych i słonecznych Obiadokolacja. Nocleg.

7.DZIEŃ: Śniadanie. Rejs statkiem turystycznym do TOSSY de MAR, miasta, które przed wiekami założyli Rzymianie. Najstarszą częścią miasta jest Vila Vella, gdzie znajduje się jedna z największych atrakcji Tossa de Mar imponujący średniowieczny mur, zbudowany między XII i XIII wiekiem. Mur składa się z kilku wież, główna wieża to Torre d'en Jonas, która góruję nad zatoką ze wspaniałym widokiem na błękitne morze, plaże, otaczające góry i miasto. Na terenie Vila Vella znajduje się 80 domów z naturalnego kamienia, większość z nich jest do dzisiaj zamieszkała. Ponad zabudowaniami znajdują się ruiny XV wiecznego gotyckiego kościoła Església Vela Sant Vincenç. Powrót do Lloret de Mar. Czas wolny. Obiadokolacja. Nocleg.

8.DZIEŃ: Śniadanie. Ostatnie zakupy przed wylotem. Przejazd na lotnisko Barcelona-El Prat. Odprawa celnobagażowa. Wylot do Krakowa. Przylot na lotnisko w Krakowie. Zakończenie pielgrzymki.

Kolejność zwiedzanych obiektów może ulec zmianie. Dopłata do pokoju 1-osobowego wynosi 180 Euro 

Świadczenia zawarte w cenie: Przelot samolotem na trasie: Kraków – Lourdes - Barcelona El Prat – Kraków / Opłaty lotniskowe / Autokar hiszpański z klimatyzacją w trakcie realizacji programu / Wyżywienie: 7 obiadokolacji + 7 śniadań, / Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach*** (2 noclegi w Lourdes + 1 nocleg w okolicach Saragossy + 4 noclegów w Lloret de Mar), pokoje 2-3 osobowe z łazienkami / Opieka pilota / Ubezpieczenie: NNW (15.000 PLN), KL (40.000 EURO), bagaż (1000 PLN), CP (choroby przewlekłe), obowiązkowe opłaty na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny oraz Turystyczny Fundusz Pomocowy. Uwaga: Na realizację programu dodatkowo należy posiadać kwotę 160 Euro. Kwota ta obejmuje między innymi: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów zgodnie z programem, taksę klimatyczną w hotelach, Transfer z lotniska w Lourdes do hotelu w Lourdes, transfer z hotelu w Lloret de Mar na lotnisko w Barcelona-El Prat, opłaty turystyczne przy wjeździe do miast, parkingi dla autokaru, rejs statkiem turystycznym do Tossy de Mar, miejscowych przewodników oraz pozostałe koszty związane z realizacją programu.

Uwaga: Cena pielgrzymki nie obejmuje opłat za napoje do obiadokolacji oraz transferu pierwszego dnia na lotnisko w Krakowie oraz ostatniego dnia z lotniska w Krakowie pod Parafię.

 

Zapisy osobiście, telefonicznie lub email u ks. Proboszcza do Świąt Wielkanocnych, przy zapisie I rata - 1350zł.

Nr tel. 508 169 238; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Użytkownicy

Odwiedza nas 9 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top