Pielgrzymki

Pielgrzymka do Grecji

Termin: 22 - 29.04.2023r.

Cena: 4190zł + 160 euro

 

ANTYK, HISTORIA, RELIGIA I ZORBA

 

SAMOLOTOWA PIELGRZYMKA DO GRECJI – 8 DNI

 

PROGRAM

Dzień 1:

WYLOT Z POLSKI

O ustalonej godzinie spotykamy się w porcie lotniczym Warszawa - Okęcie. Odprawa paszportowo- bagażowa. Odlot do Aten o godzinie 18:15. Lądowanie w Grecji 21:45. Transfer autokarem do hotelu. Zakwaterowanie, nocleg (bez obiadokolacji).

 

Dzień 2 : KORYNT , NAFPLION

Rano śniadanie, po którym przejedziemy do Koryntu miejsca, gdzie św. Paweł przebywał półtora roku. Mszę św. odprawimy w ruinach Koryntu, w pobliżu miejsca, gdzie nauczał Święty. Następnie udamy się na zwiedzanie urokliwego półwyspu Peloponez. Zobaczymy m.in. miasteczko Nafplion tj. pierwszą stolicę nowożytnej Grecji i port morski nad Zatoką Argolidzką, gdzie nad miastem góruje twierdza Palamidi rozpięta na potężnej skale opadającej do morza. Wieczorem powrócimy do hotelu w ok. Aten. Obiadokolacja, nocleg.

  

Dzień 3 : DELFY

Rano, po śniadaniu udamy się do Delf . Tu znajdują się ślady po najważniejszym antycznym miejscu kultu w starożytnej Grecji świątyni Apollina, w której Pytie przepowiadały przyszłość. Wyrocznia delficka była miejscem, do którego udawali się wszyscy możni antycznego świata. Przepowiednie kapłanek wpływały na wszystko od polityki, przez decyzje wojenne, po zwykłe codzienne sprawy. Stanowisko archeologiczne zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Następnie udamy się do hotel u Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

 

Dzień 4 : METEORY, WERIA

Rano, po śniadaniu przejedziemy do Kalambaki, aby podziwiać słynne „wiszące skały” Meteory klasztory greckie „zawieszone w chmurach” spośród których najstarsze powstały w IX w. Tutaj w średniowieczu powstał jeden z najważniejszych d l a greckiego prawosławia ośrodek monastyczny. Odwiedzimy pracownię ikon, gdzie wciąż w tradycyjny sposób „pisane ” są ikony. Następnie zobaczymy Werię (starożytna Według Biblii, Berea była miastem w prowincji Macedonia, które Apostoł Paweł odwiedził wraz z Sylasem podczas swej drugiej podróży misyjnej, kiedy to z powodu rozruchów musieli w nocy uciekać z Salonik. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się do hotelu. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

  

Dzień 5 : ATHOS, WYPOCZYNEK

Rano śniadanie, po którym udamy się na rejs statkiem wzdłuż Półwyspu Athos . To wschodni „palec” Półwyspu Chalkidiki. Górzysty, surowy krajobraz u kochali sobie zakonnicy, którzy wznieśli na urwiskach skalnych swoje monastery. Pierwszy klasztor Wielka Ławra został wzniesiony w 963 r. Ostatecznie na Świętej Górze Athos powstało 40 monasterów, z których obecnie tylko 20 jest zamieszkałych przez zakonników. Zwiedzić klasztory mogą tylko mężczyźni, którzy spełnią odpowiednie warunki. Od 1060 r. obowiązuje reguła , która zakazuje przebywania kobietom na terenie Teokratycznej Republiki Mnichów. Mogą one jedynie wziąć udział w rejsie wzdłuż wybrzeża lub opłynąć cały półwysep dookoła i z odległości powyżej 500 m od brzegu podziwiać zawieszone na skalistych zboczach majestatyczne klasztory. Po powrocie z rejsu czas wolny na odpoczynek . Wieczorem obiadokolacja w hotelu i nocleg.

 

Dzień 6: KAVALA, FILIPPI, SALONIKI

Rano, po śniadaniu przejazd do Kavali, dawnego Neapoli, miejsca do którego dop łynął z Azji św. Paweł. Następnie udamy się do Filippi. To pierwsze europejskie miasto, w którym Ewangelię głosił św. Paweł. Działał tu, początkowo śród lokalnej gminy żydowskiej, w 49 lub 50 r w czasie jego drugiej podróży misyjnej powstała pierwsza na kontynencie europejskim wspólnota chrześcijańska. Podczas wizyty w tym mieście zobaczymy miejsce nad pobliską rzeczką Angista, gdzie św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu. Następnie udamy się do Salonik, gdzie ewangelizował św. Paweł. Saloniki to druga po Atenach największa metropolia grecka. W mieście znajduje się najważniejszy port morski, miasto jest także aktywnym ośrodkiem gospodarczym, kulturalnym i naukowym, które pod względem architektury i krajobrazów wyraźnie różni się od Aten. Tu zobaczy my Białą Wieżę symbol miasta a zarazem najbardziej znany budynek. Następnie udamy się do Bazyliki św. Demetriusza patrona miasta. To także największy kościół w Grecji. Zobaczymy także Łuk Triumfalny Galeriusza jeden z bardziej charakterystycznych zaby tków Salonik oraz słynną Rotundę. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu , o biadokolacja, nocleg.

 

Dzień 7: TERMOPILE, ATENY

Rano, po śniadaniu wyruszymy w kierunku stolicy Grecji. Po drodze zatrzymamy się w Termopilach - miejscu słynnej bitwy z Persami. Następnie udamy się już do Aten, gdzie w czasie panoramicznego przejazdu zobaczymy zarówno pozostałości po starożytnej świetności jak Stadion Olimpijski, ruiny świątyni Zeusa czy Bramę Hadriana, jak i nowożytną część Aten, zbudowaną po odzyskaniu przez Grecję niepodległości po kilkuwiekowej niewoli tureckiej. Zobaczymy Katedrę św. Dionizego Areopagity oraz Parlament. Po zakończonym zwiedzaniu zakwaterowanie w hotelu w okolicy Aten. Obiadokolacja, nocleg.

 

Dzień 8: POWRÓT DO POLSKI

Rano, po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Udamy się do Aten na Wzgórze Akropolu. Zobaczymy ruiny antycznych świątyń, a także wspaniałą panoramę miasta. Następnie, podążając śladami Apostoła Pawła wejdziemy na wzgórze Aeropag, wznoszące się ponad ateńską agorą, gdzie św. Paweł wygłosił mowę skierowaną do filozofów ateńskich. Tu, zgodnie z tradycją, miał nawrócić się na chrześcijaństwo św. Dionizy, pierwszy biskup Aten. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy na lotnisko. Odprawa biletowo – bagażowa. Planowany odlot do Polski o godzinie 15:55. Lądowanie w Warszawie o godzinie 17:25. Zakończenie pielgrzymki.
|
CENA ZAWIERA:
 przelot greckimi liniami lotniczymi Aegean : Warszawa Ateny Warszawa bagaż rejestrowany, bagaż podręczny, opłaty lotniskowe i paliwowe, odprawa na lotnisku
 transfery autokarem na trasie pielgrzymki w Grecji
 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2 osobowe z łazienkami)
 wyżywienie 2 x dziennie wg programu : 7 6 obiadokolacji
 ubezpieczenie Signal Iduna: KL (3 0 000 EUR), NNW (15 000 PLN), bagaż (1 000 P LN ) z uwzględnieniem ryzyka chorób przewlekłych oraz Sars Cov 1, Sars Cov 2 z ich mutacjami
 opiekę doświadczonego pilota
 przedstawiony program pielgrzymki ; podatek VAT

 

Zapisy osobiście, telefonicznie lub email u ks. Proboszcza do końca listopada, przy zapisie zaliczka - 1000zł.

Nr tel. 508 169 238; email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nr. konta: 66 8980 0009 2001 0037 3915 0001, tytuł "Pielgrzymka do Gracji".

 

Użytkownicy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top