Koła Różańca Św.

 

Koła Różańca Św. – inaczej żywy Różaniec

Początki Żywego Różańca sięgają 1826 r. Założycielką Dzieła Rozkrzewiania Wiary poprzez modlitwę różańcową była Paulina Jaricot. Ur. 22 lipca 1799 w Lyonie we Francji. Mając 17 lat złożyła prywatny ślub czystości. Jej brat Fileas przygotowywał się do pracy misyjnej w Chinach i od niego czerpała wiadomości o pracy na misjach. Szukała sposobu na pomoc misjom. Doszła do wniosku, że modlitwa będzie pomocą pracy na misjach. Zaczęła tworzyć grupy 10 osobowe, które były chętne do odmawiania modlitwy oraz dobrowolną, skromną ofiarę na cele misyjne. 3 maja 1826 r. oficjalnie uznano jako początek modlitwy różańcowej. Wtedy to właśnie zaczęła organizować grupy 15 osobowe, które miały codziennie odmawiać 1 tajemnicę różańca z rozważaniem. W 1832 r. papież Grzegorz XVI udzielił oficjalnej aprobaty  dla Żywego Różańca. Od samego początku różaniec obejmuje swoją modlitwą misje katolickie na całym świecie.

Sumując – Różaniec to modlitwa kontemplacyjna. Jest duchową więzią z Maryją. Kontemplując kolejne tajemnice Różańca Św. rozważamy poszczególne  etapy życia Pana Jezusa. Inaczej mówiąc Ewangelia Św. zawarta jest w poszczególnych tajemnicach Różańca Św.

W 2003 r papież Jan Paweł II utworzył jeszcze jedną cześć Różańca Św. i nazwał ją Tajemnicami Światła. Tak też teraz do Róży Różańcowej musi należeć 20 osób gdyż tyle jest tajemnic różańcowych.

Cześć Różańca Św. Radosna  – 5 tajemnic

Cześć Różańca Św. Światła  – 5 tajemnic

Cześć Bolesna Różańca Św. – 5 tajemnic

Cześć Chwalebna Różańca Św. – 5 tajemnic

20 osób, które codziennie odmawiają jedną dziesiątkę Różańca Św. wypraszają łaski dla misji Św. modlą się o pokój na świecie, ład moralny ludzi oraz wypraszają wszelkie  łaski dla siebie. W naszej parafii jest 5 kół Żywego Różańca Św.

 

 

 

 

Użytkownicy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top