Informacje duszpasterskie

XXXII niedziela zwykła „B” (11.11.2018r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Przeżywamy dzisiaj piękny Jubileusz – 100. rocz. odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej racji w naszym kościele msza św. o g. 1030 w intencji naszej umiłowanej Ojczyzny. Przed mszą św. odśpiewanie hymnu państwowego na placu kościelnym i złożenie kwiatów przy kamiennym obelisku, zapalenie zniczy; po mszy św. o g. 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania – II etap (VIII klasa).

3. Dzisiaj na sumie poświęcenie opłatków na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na sprzątanie naszego kościoła. Od środy (14.XI.) rozpoczynamy ich  rozprowadzanie wraz z programem rekolekcji adwentowych i będą to robili: P. Józef Koch – nasz kościelny i Ariel Krawczyk – jego pomocnik, natomiast w blokach w godzinach popołudniowych członkinie Żywego Różańca, czy Legionu Maryi – wasi sąsiedzi. Dziękujemy za zrozumienie i ofiary. Harmonogram:

 

P. Józef – kościelny od g. 1400

P. Ariel – kościelny od g. 1500

Środa (14.XI)

Spacerowa /od końca/

 Równa i Spacerowa /od początku/

Czwartek

(15.XI)

Piłsudskiego /od Policji/, Pułaskiego, Zielona

Piłsudskiego /od Równej/, Nadrzeczna, Piłsudskiego przy MDK

Piątek (16.XI)

Stara Droga /od początku/, Mokra

Stara Droga /od końca/

Sobota (17.XI)

Krakowska /n-ry nieparzyste/, Jasna

Krakowska /n-ry parzyste/, Zacisze

4. We wtorek 13-ty dzień m-ca, o g. 1800 nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej do wspólnej modlitwy, natomiast (16.11.) z racji III piątku m-ca  nabożeństwo Miłosierdzia Bożego i koronka. Przyjmujemy intencje modlitewne.

5. W najbliższy czwartek w g. 1830 – 2000 możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej udzielanej przez P. Adwokat.

6. Jutro Biuro Parafialne zamknięte!

7. W sobotę (17.11.) na Hali Polonia w Częstochowie będzie miało miejsce Ogólnodiecezjalne Spotkanie Młodzieży – szczegóły na ulotkach i u ks. Jarosława.

8. W niedzielę (18.11.) po mszy św. o g. 1600 spotkanie kandydatów do bierzmowania – III etap (III Gim.).

9. Tygodnik „Niedziela” – 5zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański; kalendarze na rok 2019: duży – 5zł, mały – 2zł. Pozyskane fundusze na misje.

10. Ofiara na kwiaty: ul. Tysiąclecia 13, kl. I. – 140zł, z poprzedniej niedzieli od mieszkańców Tysiąclecia 11, kl. IV – 160zł. Na niedzielę proszę o zebranie ofiar: ul. Tysiąclecia 13, kl. II. Ofiara na Kościół: ul. Piastowska 2/26 – 300zł. Bóg zapłać!

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top