Informacje duszpasterskie

XXVIII niedziela zwykła „B” (14.10.2018r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dzisiaj niedzielę XVIII Dzień Papieski. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na stypendia dla uzdolnionej, choć biednej młodzieży. Mamy piękną tradycję polegającą na sprzedaży „papieskich kremówek” w sugerowanej cenie 3,5zł, można więcej. Fundusze na ministrantów. Dzień Nauczyciela!

3. Przeżywamy m-c październik, nabożeństwa różańcowe codziennie: po mszy św. o g. 1700; w niedzielę o 1530 a następnie msza św. Bardzo gorąco zapraszamy do licznego udziału w tym pięknym nabożeństwie.

4. Jutro, tj. 15.X. obchodzić będziemy Dzień Dziecka Utraconego. O g. 1700 w kościele na nowym cmentarzu zostanie odprawiona msza św., a potem czuwanie różańcowe, prowadzone przez Krąg Rodzin Domowego Kościoła przy parafii św. Marii Magdaleny. Serdecznie zapraszamy.

5. W środę /17.10./ w Domu Katechetycznym o g. 1830 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. III. Sprawy organizacyjne przed I Komunią Św.

6. Przypominamy, że w najbliższy czwartek w g. 1830 – 2000 będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej. Pani Agata Tarnowska będzie jej udzielać w salce katechetycznej w Domu Parafialnym.

7. Dziękuję: P. Tadeuszowi Olczykowi za pomyśl posadzenia pamiątkowego drzewka z racji Jubileuszu 100-lecia Odzyskania Niepodległości i z myślą o naszych rodzinach, P. Krzysztofowi Surmackiemu za dostarczone drzewko i czuwanie przy jego sadzeniu. W/w  drzewko otrzymało miano „Dąb Rodziny”.  

8. PRZYJMUJEMY NA WYPOMINKI. Na stoliku są wyłożone kartki. Wypominki tak jak w poprzednim roku:

  • roczne – 40zł;
  • półroczne – 20zł;
  • oktawalne – dobrowolna ofiara:/1715 różaniec, a następnie msza św./

8. Tygodnik „Niedziela” – 5zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański.

9. Ofiara na kwiaty: ul. Tysiąclecia 11, kl. I. – 85zł, na najbliższą niedzielę proszę o zebranie ofiar: ul. Tysiąclecia 11, kl. II.

10. Zmarli: † Wenancjusz Sadawa, wieczny odpoczynek….. (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

 

Użytkownicy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top