Informacje duszpasterskie

XIX niedziela zwykła „B” (12.08.2018r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Jutro, z racji 13 dnia m-ca o g. 1800 Nabożeństwo Fatimskie, któremu przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. Adam Polak – Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży. Serdecznie zapraszamy wszystkich czcicieli M. Bożej do wspólnej modlitwy. Przyjmujemy intencje modlitewne. Figurę MB Fatimskiej dekoruje KŻR św. Krzysztofa z ul. Tysiąclecia.

3. We wtorek w naszym dekanacie, od kościoła do kościoła, przejdzie „Pielgrzymka Serc i Stóp Kapłańskich” w intencji powołań. Początek mszą św. o g. 800 w parafii na Kowalowcu. Ok. 1310 nawiedzenie naszej świątyni i zakończenie pielgrzymki.

4. W środę (15.08.) uroczystość Wniebowzięcia NMP /Matki Bożej Zielnej/ - jedna z najpiękniejszych i najważniejszych uroczystości maryjnych w Kościele. Porządek mszy św. niedzielny. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej mszy św. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we mszy św.

5. W tym tygodniu przypada III piątek m-ca, o g. 1800 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Koronka. Przyjmujemy intencje modlitewne.

6. W dniach 24 do 27 sierpnia odbędzie się Radomszczańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Przyjmujemy już zapisy, wpisowe 15zł.

7. Od piątku (17.08.) rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością NMP Częstochowskiej.

8. Tygodnik „Niedziela” – 5zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański.

9. Ofiara na kwiaty: ul. Piastowska 4, kl. II – 200zł, na najbliższą niedzielę proszę o zebranie ofiar: ul. Piastowska 4, kl. III. Bóg zapłać!

10. Zmarli: † Henryk Chamerski; jutro o g. 1230 na nowym cmentarzu odbędzie się pogrzeb † Wojciecha Podlewskiego, wieczny odpoczynek … (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 34 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top