Informacje duszpasterskie

I niedziela Adwentu „B” (29.11.2020r.)

 

WYTYCZNE!!! –  1 osoba/ 15m2

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby materialne parafii i ogrzewanie kościoła.

3. Poświęcone opłatki można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ze względu na pandemię nie będą roznoszone po domach czy mieszkaniach. Zapytajmy może nasi sąsiedzi też chcą. Ofiary przeznaczone są na sprzątanie naszego kościoła.

4. Adwent – czas osobistego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do piątku o g. 1800, w sobotę o g. 800.

5. W piątek (04.12.) wspomnienie św. Barbary – patronki górników, z racji o g. 1030 zostanie odprawiona msza św. za górników czynnych, jak i emerytów z  KWB Bełchatów oraz ich rodzin, także za czcigodne solenizantki. Serdecznie zapraszamy.

6. W tym tygodniu: I czwartek m-ca – wieczorem msza św. o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek m-ca – rano msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa z litanią, spowiedź o g. 730 i 1730. Po mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia, do chorych udamy się od g. 900; I sobota – rano roraty. Serdecznie zapraszamy!

7. Rozpoczynamy akcję „Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom”: Świeca mała – 7zł, duża -15zł.

8. Pandemia – błagamy Boga o Jego Miłosierdzie i oddalenia od nas tego nieszczęścia, zapraszamy chętnych do WSPÓLNOT MODLITEWNYCH: różańcowa (1 „dziesiątek” dziennie) i miłosierdzia (koronka każdego dnia), pokutnej (dodatkowy dzień postny) – które będą wołać do Boga w tej intencji. Zapisy na stoliku.

9. „Niedziela” – 6zł/artykuł ks. Józefa Hernogi – naszego przewodnika podczas zeszłorocznych misji św./; biuletyn lit. „Dzień Pański; „Moje Pismo Tęcza” – dla dzieci, cena 5zł.

10. Ofiara na Kościół: ul. Krakowska 28/27 – 200zł; 67/2 – 200zł /konto/; Piastowska 2/13 – 100zł,

11. Zmarli: † Zygmunt Zatoń; pogrzeb: † Anna Chrząszcz – poniedziałek /30.11./ g. 1230 (nowy cm.); wieczny odpoczynek… (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top