Informacje duszpasterskie

II niedziela Adwentu „C” (09.12.2018r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dzisiaj zbiórka do puszki na Kościół na Wschodzie, po mszy św. o g. 1600 spotkanie przed bierzmowaniem – II etap /kl. VIII/.

3. Przeżywamy czas Adwentu. Przypominamy, że roraty od poniedziałku do piątku o g. 1800, w sobotę – o g. 800. Dzieci przychodzą z lampionami, przynoszą karteczkę z imieniem i wrzucają do koszyczka. Na zakończenie mszy św. losowanie figurki P. Jezusa, którą bierzemy do domu. Dnia następnego przynosimy ją do kościoła.

5. W czwartek o g. 1800 Nabożeństwo Fatimskie, zapraszamy czcicieli NMP do wspólnej modlitwy. Przyjmujemy intencje modlitewne.

5. W najbliższą sobotę, mszą św. o g. 1800 rozpoczniemy tegoroczne rekolekcje adwentowe, które poprowadzi ks. mgr Grzegorz Borowik – notariusz Kurii Metropolitalnej w Częstochowie. Zgłaszamy chorych i starszych wiekiem, których odwiedzimy we wtorek podczas rekolekcji. Kandydaci do bierzmowania w niedzielę na 900.

6. Tak jak w poprzednich latach, pragniemy udekorować na Boże Narodzenie choinki przed kościołem. Kierujemy gorący apel do dzieci, młodzieży i rodziców o przygotowanie ozdób choinkowych. Ubierać choinki będziemy w IV niedzielę Adwentu.

7. Trwa akcja: „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, polegająca na sprzedaży świec: mała – 6zł, duża -12zł. Są do nabycia w zakrystii bądź kancelarii parafialnej.

8. Poświęcony opłatek można nabyć w zakrystii lub w kancelarii – ofiara na sprzątanie kościoła.

9. Ofiara na kwiaty: ul. Tysiąclecia 15, kl. I. – 170zł, na niedzielę proszę o zebranie ofiar: ul. Tysiąclecia 15, kl. II. Ofiara na kościół: ul. Krakowska 67/2 – 150zł. Bóg zapłać!

10. Tygodnik „Niedziela” – 5zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański.

11. Pogrzeb: † Irena Gutowska, wieczny odpoczynek … 3x.

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 14 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top