Informacje duszpasterskie

Informacje duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata „C” (20.11.2022r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na sumie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Królowi Wszechświata z możliwością zyskania odpustu zupełnego oraz poświęcenie opłatków na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na sprzątanie naszego kościoła. Będzie je można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej, gdyby po blokach chciały rozprowadzić opłatki członkinie Żywego Różańca, czy Legionu Maryi – wasi sąsiedzi, będziemy bardzo wdzięczni.

3. We wtorek, z racji 22-go dnia m-ca, będziemy przezywać kolejny Wieczór ze Św. Janem Pawłem II, o g. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec, fragmenty homilii, modlitwy za Jego wstawiennictwem oraz msza św. i błogosławieństwo relikwiami. Zapraszamy.

4. Za tydzień ostatnia niedziela m-ca, na sumie za wstawiennictwem św. Joanny Beretta Molla będziemy się modlić za małżonków przeżywających jubileusze bądź rocznice, przyjmujemy zgłoszenia. Po mszy św. o g. 1200 krótkie spotkanie z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii św. Taca na potrzeby materialne parafii i ogrzewanie kościoła.

5. Wybory do Parafialnej Rady Duszpasterskiej – na stoliku są listy z kandydatami, głosujemy na dwie osoby.

6. Następną niedzielą rozpoczynamy Adwent – nasz osobisty czas oczekiwania i przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego. Zachęcamy już dzieci, by przygotowały sobie lampiony na roraty.

7. Trwa zbiórka żywności dla rodzin ukraińskich będących w dramatycznej sytuacji egzystencjalnej. Są wystawione kartony do których można składać: mąkę, cukier, makarony, konserwy, miód, słodycze, kaszę, itp. Koniec – 2 niedziela Adwentu /04.12.22r./.

8. Ofiara na kwiaty: ul. Targowa 12a, klatka II – 50zł, /jedna rodzina/, na niedzielę: ul. Targowa 12a, klatka III. Ofiara na kościół: Piwna 3/24 – 300zł; Krakowska 93 – 200zł. Bóg zapłać!

9. W piątek /25.11./ - kancelaria parafialna czynna po mszy św. wieczornej.

10. Tygodnik „Niedziela” – 10zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański”.

11. Zmarli: † Jan Leśniewski, pogrzeb w środę /23.11./ o g. 1230 na nowym cm., wieczny odpoczynek… (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top