Informacje duszpasterskie

VIII niedziela zwykła „A” (26.02.2017r.)

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Ostatnia niedziela m-ca, to też  NIEDZIELĘ SKUPIENIA przed Jubileuszem 60-lecia naszej parafii, na sumie o g. 1030, modlić się będziemy za małżonków obchodzących tym miesiącu jubileusze bądź rocznice. Dziękujemy bardzo serdecznie Ks. Teodorowi obecność w naszej wspólnocie i wygłoszone Słowo Boże. Dziękujemy także za ofiary złożone na potrzeby materialne parafii i „Dar Jubileuszowy”.

3. We wtorek (28.02.) po mszy św. o g. 1830 spotkanie w kościele z dziećmi z kl. II w ramach przygotowań do I Komunii Św. Serdecznie zapraszam.

4. Koniec karnawału i w tym tygodniu, tj. 01.03. mamy Środę Popielcową. Rozpoczyna ona szczególny, święty czas Wielkiego Postu. Kierujemy serdeczny apel o trzeźwość w Wielkim Poście i inne formy wyrzeczenia, ofiarując je za nasze rodziny. Zewnętrznym znakiem wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie Świąt Wielkanocnych.

5. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły. Msze św. o g. 800 i 1800 z posypaniem głów popiołem. Skarbonki wielkopostne.

6. Od Popielca do I niedzieli Wielkiego Postu trwać będą Kwartalne Dni Modlitw o ducha pokuty. W piątek (03.03.) zapraszamy na Drogę Krzyżową w int. Przebłagania za grzechy nasze i całego świata (przeczytać komunikat Ks. Abpa Wacława).

7. Nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa w piątki o g. 1630 – dla dzieci, 1715 – dla starszych, 1900 – dla młodzieży,

• Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 1530, następnie msza św. bez kazania.Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, można zyskać odpust zupełny.

8. Ofiary na tacę w Środę Popielcową i na Drogach Krzyżowych przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego. Liczymy, że zwyczajem lat poprzednich, ofiary na kwiaty złożą KŻR i osoby indywidualne.

9. W tym przypada: I czwartek m-ca: modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, I piątek: rano msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i litania, spowiedź od 730 i 1730. Do chorych udamy się od g. 900, I sobota: msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i litania.

10. Jubileusz 60-lecia Parafii: w najbliższą sobotę (04.03.) o g. 18oo uroczysta msza św. jubileuszowa z wprowadzeniem relikwii św. Małżonków, której przewodniczyć będzie ks. Abp Wacław Depo – Metropolita Częstochowski wraz innymi kapłanami i licznym udziałem osób zaproszonych. Nie może zabraknąć Was. Serdecznie zapraszamy. Przypominamy o trwającym konkursie plastycznym na tę okazję, zgłoszenia prac do 01 marca.

11. Pielgrzymka: Lwów /9 – 11.06.2017r./ - zapisy do końca lutego, na stoliku są ulotki.

12. Wczoraj odbył się turniej regionu Radomszczańskiego ministrantów w piłkę halową, nasz dekanat reprezentowali nasi ministranci, którzy zarówno w kategorii szkoły podstawowej jak i gimnazjum zajęli 2 miejsce, promujące do wzięcia udziału w Turnieju diecezjalnym. Gratulujemy.  

13. Kolonie dla dzieci we Władysławowie: 24.06. – 03.07.2017r., koszt – 1200zł., zaliczka przy zapisie – 200zł. Zapisy u Ks. Proboszcza.

14. Ofiara na Kościół: ul. Piłsudskiego 19 – 100zł. Bóg zapłać!

15. Z ul. Ar. Krajowej /d. pryw./, Piwna /d. pryw./, Konopnickiej – ofiara: 0 zł; na niedzielę prosimy o zebranie ofiar na kwiaty mieszkańców ul. Piwna 1, klatka I.

16. † Zbigniew Godecki, w Środę Popielcową (01.03.) o g.1400 na nowym cm. pogrzeb † Stanisław Kubiczek, wieczny odpoczynek …. (3x).

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top