Informacje duszpasterskie

XXIV niedziela zwykła „C” (15.09.2018r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Triduum ku czci św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. W poniedziałek, wtorek, środę na g. 1800 serdecznie zapraszamy młodzież i dzieci naszej parafii do wspólnej modlitwy w Waszej intencji.

3. W tym tygodniu III piątek m-ca, o g. 1800 Nabożeństwo Miłosierdzia Bożego i Koronka. Przyjmujemy intencje modlitewne.

4. Przypominamy

  • Spotkanie kandydatów do bierzmowania z II etapu (kl. VIII) i III etapu (kl. I Szkoły Średniej po Podstawówce)  dzisiaj po mszy św. o g. 1600, kandydaci przynoszą ze sobą indeksy.
  • W tym roku Uczniowie kl. VI !!! i VII rozpoczynają przygotowanie do sakramentu bierzmowania! (reforma edukacji sprawiła, że docelowo przygotowanie będzie w VI, VII i VIII). Prosimy o zgłaszanie się i zapisywanie, wraz z którymś z rodziców, w biurze parafialnym – do końca września.
  • Zbiórki lektorów i ministrantów w sobotę o g. 1030. Zapraszamy i zachęcamy chłopców do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza.

5. W III czwartek m-ca w g. 1830 – 2000 będzie możliwość skorzystania z bezpłatnej porady prawnej. Pani Agata Tarnowska będzie jej udzielać w salce katechetycznej w Domu Parafialnym.

6. W poniedziałek (23.09.) o g. 1200 w Sanktuarium MB Gidelskiej w Gidlach odbędzie się Regionalny Dzień Chorych, planowany jest wyjazd autokarowy, chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej, koszt – 10zł.

7. Już dziś pragniemy Was – chodzących do kościoła, bardzo serdecznie zaprosić na Misje Św. (5-13.10.19). Są One wielką szansą na duchową odnowę CAŁEJ NASZEJ PARAFIALNEJ WSPÓLNOTY. Aby jak najwięcej osób o Nich się dowiedziało, aby Wszyscy Parafianie czuli się zaproszeni i wezwani, liczymy na Waszą pomoc przy rozprowadzaniu ULOTEK - ZAPROSZEŃ, w Waszym sąsiedztwie: w klatce, w bloku, czy fragmencie waszej ulicy. Chętnych zapraszamy do zgłaszania się w zakrystii.

8. W dniach 20-22 IX Szkoła Nowej Ewangelizacji w Radomsku organizuje dla osób dorosłych chcących pogłębić i ożywić swoją relację z Bogiem - kurs Nowe Życie. Szczegóły na plakacie.

9. Tygodnik „Niedziela” – 5zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański.

10. Ofiara na kwiaty: ul. Targowa 12b, kl. I – 100zł, na najbliższą niedzielę proszę o zebranie ofiar: ul. Targowa 12b, kl. II. Bóg zapłać!

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top