Informacje duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata „B” (21.11.2021r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na sumie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Królowi Wszechświata z możliwością zyskania odpustu zupełnego oraz poświęcenie opłatków na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na sprzątanie naszego kościoła. Będzie je można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej, gdyby po blokach chciały rozprowadzić opłatki członkinie Żywego Różańca, czy Legionu Maryi – wasi sąsiedzi, będziemy bardzo wdzięczni. Zbiórka do puszek na Liban.

3. Jutro /22.11./ i przez następne dni o g. 1700 wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec w intencji Ojczyzny  i modlitwy za wstawiennictwem św. Jana Pawła II oraz msza św. i błogosławieństwo relikwiami. Od jutra rozpoczynamy Nowennę za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. W sytuacji zagrożenia, którą przeżywamy zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie. 30 listopada zawierzenie Panu Bogu naszej Ojczyzny.

4. Przez cały miesiąc listopad, można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych (jeden w ciągu dnia). Poniżej warunki uzyskania odpustu zupełnego.

5. Za tydzień ostatnia niedziela m-ca, na sumie za wstawiennictwem św. Joanny Berette Molla będziemy się modlić za małżonków przeżywających jubileusze bądź rocznice, przyjmujemy zgłoszenia. Taca na potrzeby materialne parafii i ogrzewanie kościoła, po mszy św. o g. 900 spotkanie III etapu /kl. VIII i dalej/ do bierzmowania.

6. Tygodnik „Niedziela” – 6zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański”.

7. Na kwiaty do kościoła: ul. Piastowska 4, klatka IV – 160zł, na niedzielę proszę: ul. Piastowska 2, klatka I.

8. Zmarli: pogrzeb: † Jerzy Musiał – poniedziałek /22.11./ g. 1100 (nowy cm.); wieczny odpoczynek… (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

 

Warunki odpustu zupełnego:

1. Pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza,

2. Modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,

3. Dowolna modlitwa w intencji wyznaczonej przez Ojca św.,

4. Stan łaski uświęcającej.

Użytkownicy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top