Informacje duszpasterskie

II niedziela Wielkiego Postu „B” (22.02.2021r.)

WYTYCZNE!!! –  1 osoba/ 15m2

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dziś ostatnia niedziela m-ca, na sumie o g. 1030 modlimy się, za małżonków przeżywających jubileusze bądź rocznice, za nasze rodziny. Dziękujemy za ofiary złożone na ogrzewanie kościoła i potrzeby materialne parafii.

3. W tym przypada: I czwartek: wieczorem mszą św. w intencji powołań; adoracja Najśw. Sakramentu do g. 2000: I piątek: rano msza św. wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i litania, spowiedź od 730 i 1645 – 1715, do chorych udamy się od g. 915: I sobota: rano msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i litania.

4. Wielki Post:

DROGA KRZYŻOWA w piątki o g. 1715 . Po mszy św. wieczornej, przez okres Wielkiego Postu, WIECZORY UWIELBIENIA/STREFA CHWAŁY.

• GORZKIE ŻALE z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 1530, następnie msza św. bez kazania.Zachęcamy do udziału w tych nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej, można zyskać odpust zupełny.

• RÓŻANIEC /w intencji parafii i kapłanów/.

a)   poniedziałek → czwartek – g. 1720; piątek – 1630.

b)   sobota – g. 720,

c)    niedziela – g. 810. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Przypominamy, że na Drodze Krzyżowej o g. 1715 zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i dziękujemy za już złożone: KŻR MB Fat. z ul. Ar. Kraj. – 100zł, indywidualna – 100zł. Bóg zapłać!

5. W najbliższą sobotę rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, nasze „warsztaty duchowe”, poprzez które pragniemy jak najlepiej przygotować się do Świąt Wielkanocnych. Przewodnikiem na będzie ks. Grzegorz Paszka – proboszcz parafii Lubień. Programy na stoliku na gazety. Proszę sobie wziąć!

6. Za tydzień I niedziela m-ca, o g. 1000 różaniec, zmiana tajemnic, intencja na m-c marzec.

7. Na stoliku są koperty z cegiełkami – zamiast skarbonek wielkopostnych. Te cegiełki przeznaczone są na kuchnię dla ubogich prowadzoną przez Caritas. Można je przesłać do Caritasu lub w Niedzielę Palmową złożyć przy ołtarzu. Są też paschaliki – 10zł.

8. Tygodnik „Niedziela” – 6zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański”.

9. Ofiara na Kościół: bezimienna – 200zł. Bóg zapłać!

10. Zmarli: † Anna Popiołek, pogrzeb na nowym cm. w środę (03.03.) o g. 1230, wieczny odpoczynek … (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top