Informacje duszpasterskie

XVI niedziela zwykła „A” (23.07.2017r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. We wtorek, tj. 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej racji poświęcenie pojazdów dzisiaj po każdej mszy św. – ofiary składane przy poświęceniu przeznaczone są na misjonarzy. Dziś też zbiórka do puszek na katedrę w Gorzowie Wielkopolskim.

3. Wczoraj, tj. 22 lipca, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywaliśmy odpust ku czci św. Marii Magdaleny. Dziękuję za udział i zaangażowanie, zwłaszcza asyście procesyjnej. W sposób szczególny dziękuję Sekcji Fryzjerów, dla których św. Maria Magdalena jest patronką, za ich udział i uświetnienie tej uroczystości. Wyrażam wdzięczność za złożony dar ołtarz – ofiara pieniężna przeznaczony na postument dla MB Fatimskiej. Dziękuję też innym branżom rzemieślniczym reprezentowanych przez poczty sztandarowe i Starszych Cechu. Zapraszamy na przyszłość. Wszystkim obecnym za modlitwę. Szkoda, że brakło dziewczynek do sypania kwiatków.

4. Za tydzień ostatnia niedziela m-ca, na sumie o g. 1030 będziemy się modlić za przyczyną św. Joanny Beretta Molla w intencji małżonków przeżywających jubileusze bądź rocznice. Przyjmujemy zgłoszenia. Za racji ostatniej niedzieli m-ca taca na potrzeby materialne parafii.

5. W środę (26.07.) z racji wspomnienia św. Anny i Joachima – rodziców NMP, szczególną pamięcią modlitewną otoczmy naszych rodziców, dziękując im za trud wychowawczy.  

6. Jest już zeszyt intencji mszalnych na rok 2018 – można dokonywać rezerwacji!

7. Pielgrzymka do Lwowa: termin 22, 23 i 24 września 2017r.  – koszt 550zł. Przyjmuję jeszcze zapisy!

8. Tygodnik katolicki „Niedziela” – 5zł, oraz Biuletyn liturgiczny „Dzień Pański”.

9. Ofiara na kwiaty: ul. Targowa 12B, klatka II – 60zł; na niedzielę prosimy o zebranie z ul. Targowa 12B, klatka III.

10. Zapowiedzi: Marcin Śmieszkowicz, kawaler, zam. Radomsko, ul. Starowiejska, par. Św. Jadwigi Kr. i Katarzyna Wieczorek, panna, zam. Radomsko, ul. Targowa, par. tutejsza (2).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 6 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top